O nás

Náš příběh

Tým jsem založil v roce 2019 s myšlenkou vrátit se ke sportu, kterému jsem se profesionálně věnoval a jež mi zůstal pod kůží.
Nechtěl jsem v tom být sám a oslovil jsem podobně smýšlející lidi v různém věku, kterým nechybí ambice ještě něco dokázat a hýbat se.
V současné době do pedálů šlape společně semnou mnoho nadšenců. Přestože jsme převážně silničními cyklisty, vrháme se i na další cyklistické disciplíny a holdujeme všemožným sportovním aktivitám.

V sezóně 2023 se budeme snažit obhájit výrazné úspěchy a velká vítězství, kterých se nám podařilo v amaterské cyklistice dosáhnout v roce 2022 jak na české tak mezinárodní půdě. Plánujeme bojovat o světové tituly na mistrovství světa amatérů v Glasgow a chceme být připraveni tak dobře, abychom se o vítězství mohli reálně ucházet. S příchodem elitních ambicióních závodníků jako je Petr Fiala se chceme prosadit v českém poháru a MČR na silnici. V neposlední řadě je pro nás velmi důležitý růst našich talentovaných mladých závodníků.

Mojí manažerskou vizíje aby Xeelo Cycling Team vytvářel sportovní i materiální hodnotu takové úrovně, že každý závodník je hrdý na to, že je součástí týmu, mnoho ostatních sní o tom, že se stanou jeho součástí. Chci, abychom uměli nadaným, pracovitým a ambiciózním lidem, kteří propadli tomuto sportu, dát podmínky a příležitost plnit si své cyklistické sny. Mojí snahou a prací je také mít spokojené partnery týmu, kterým vše dává jasný smysl a dělá radost i užitek.

Michal Kollert

Naše hodnoty

  • Sport je naší DNA
  • Jeden za všechny všichni za jednoho
  • Hrajeme fair play
  • Být na bedně je naším motorem a  neúspěch motivací k lepším výkonům