Xeelo závodníci sbírají opět vavříny;-)

První dva červencové týdny byly ve znamení mnoha silničních cyklistických závodů po celé republice. Bez nadsázky lze říci, že kde se objevily dresy Xeelo, tam to cinklo medailovým umístěním.

Nejprve v neděli 4.7. vybojoval Vláďa Uličný v závodě v Nahořanech 1. místo v kategorii nad 40 let a 4. místo celkově. Ten samý den zářil i Tom Dudek, když dokázal vyhrát v kategorii nad 30 let závod Žlebský Zubr a navíc skončil  celkově těsně druhý po boji s borcem ze Sparty.

Další stupně vítězů přišly za dva dny v úterý 6.7. na Memoriálu Vladimíra Urbana staršího v Roudnici. Ve velmi rychlém závodě na 95km se ve spurtu prosadil na 3.místo náš klasikář Martin Vodák. Jak sám říkal, byl to tvrdý závod, kde rozhodovala předvídavost a dobrá orientace v balíku.

Opravdová prověrka výkonnosti našich jezdců přišla v neděli 11.7. na závodě Most – Lesná v Krušných horách. Na vzdálenost se jedná o trasu jen 65km, ale co je doslova vražedné, je její profil. Na uvedené distanci museli závodníci nastoupat 1420 m, což je opravdu  úroveň profilu etap profíků. O výsledku samotného závodu rozhodlo nejtěžší stoupání na Vlčí horu, kde na čele vyjel náš Michal Kollert následován dalšími 4 závodníky. Vytvořená skupina začala spolupracovat a nedala dalším šanci. Zhruba 5 km před cílem došlo ve skupině k nástupům a nakonec v boji o celkové prvenství předčil Michala Kollerta pouze závodník Tufo Pardus Prostějov. Jak Michal konstatoval, byl to těžký závod, o kterém rozhodla výkonnost jednotlivých jezdců. Michal Kollert tedy celkově 2. místo a 1. místo v kategorii nad 30 let. Také další naši závodníci se s touto těžkou tratí rvali srdnatě. Svědčí o tom skvělé 2. místo Vládi Uličného v kategorii nad 40 let. Ve stejné kategorii si dojel bojovník Ondra Bula pro 6.místo a Tom Dudek, skvělý vrchař, byl v kategorii nad 30 let těsně čtvrtý.

Z výčtu všech umístění je jasně vidět, že forma našich borců je opravdu dobrá, což na začátku sezony nejen potěší, ale je i příslibem do závodů, které tým čekají.

Rozhovor v ČT s Michalem Kollertem po dojezdu závodu Lesná