Xeelo na vítězné vlně

V posledních dvou červnových týdnech se na plné obrátky rozjela dlouho očekávaná silniční sezóna.

Prioritou pro tým bylo se v co nejlepším světle představit na závodech, které jsou součástí série Road cup a na silničním Mistrovství České Republiky.

První akcí týmu byl v sobotu 19.6. stále populárnější Krakonošův Cyklomaratón v Trutnově. Na trati 95 km se po úniku ve stoupání na Pomezní boudy a následném 40 kilometrovém sólu stal celkovým vítězem Michal Kollert. Zdatně mu sekundoval Tomáš Dudek, který byl v cíli celkově čtvrtý. Oba borci zároveň obsadili první dvě místa v kategorii nad 30 let. Dlouhá trať na 142 km přinesla týmu další stupně vítězů v podobě třetího místa Jirky Horkého v kategorii nad 30 let, které vybojoval i přes těžký pád zhruba 15 km před cílem. Martin Vodák si dojel v kategorii nad 30 let v těžké konkurenci pro 18 místo. Velkou smůlu měl Vláďa Uličný. Během stoupání na Pomezní boudy musel odstoupit ze závodu z první skupiny pro neopravitelný defekt zadního kola.

Pouhý den po závodě v Krkonoších, v neděli 20.6. se týmové dresy Xeelo objevily i na MČR v Bánovcích nad Bebravou a to v sestavě Michal Kollert a Tomáš Dudek. Během mistrovského závodu se oba velmi aktivně zapojili do stíhání vedoucí skupiny a byli často vidět na čele pelotonu ve spolupráci se Zdeňkem Štybarem, Petrem Vakočem a Pepou Černým. Za tuto nezištnou pomoc byli naši borci oceněni slovy uznání a poděkování od sportovního ředitele týmu Deceuninck-Quick–Step. Zhruba v polovině závodu Michal i Tomáš po vyčerpávající práci na špici pelotonu ze závodu odstoupili s vědomím úspěšné prezentace týmu Xeelo na akci takového formátu jakou MČR je.

Poslední červnovou sobotu 26.6. se tým zúčastnil populárního závodu Beskyd Tour v Bílé. I zde na náročné 121 km dlouhé trati s převýšením 2050 metrů náš tým doslova exceloval. Michal Kollert vyhrál absolutně napříč všemi kategoriemi stejně jako před týdnem v Krkonoších. O svém vítězství rozhodl při obávaném stoupání na Smrček, kde zůstal v čele závodu s polským závodníkem. Společně přejeli další obávané stoupání na Pustevny a nakonec se závod rozhodl v závěrečném spurtu v Bílé, který Michal s přehledem vyhrál. Tomáš Dudek vybojoval celkově čtvrté místo a v kategorii nad 30 let místo druhé hned za Michalem.  Jirka Horký i přes pád v cílové rovince dojel celkově šestý a v kategorii nad 30 let třetí. Milan Kollert si v kategorii nad 60 let dojel pro 8 místo.  Byl to opravdu krásný pohled na stupně vítězů v kategorii nad 30 let, kde byli pouze borci našeho týmu Xeelo.

V neděli 27.6. se Vláďa Uličný zúčastnil prvního závodu UAC v této sezóně v Tuchořicích. Po měsíci od vážného zranění a narušení tréninkové přípravy vybojoval 5 místo v kategorii nad 40 let. Výsledek ukazuje, že se Vláďa dostává zpět do formy, což je pro tým opravdu dobrá zpráva.

V červnu se tým také zúčastnil několika závodů seriálu Giant liga v Plzni. Na populární Lopatárně se v posledním závodě dobře ukázali Tomáš Dudek s Martinem Vodákem. Oba se dokázali prosadit v bodovaných spurtech v silné konkurenci závodníků mnoha předních českých týmů.

Xeelo cycling team v červnu ukázal ve všech absolvovaných závodech vynikající přípravu na letošní sezónu. Jako prakticky nový tým si ihned získal respekt mezi ostatními a to zejména týmovým pojetím závodů, vzájemnou podporou mezi členy týmu a hlavně dosaženými výsledky v prvních závodech sezóny. Díky všem, kteří se na perfektní propagaci týmu a titulárního sponzora podíleli. Je to super motivace do další části sezóny, která bude ještě velmi náročná.

Xeelo jede na vítězné vlně, Xeelo jede dál!!!