Xeelo na Mallorce zanechalo nesmazatelnou stopu na Sa Callobra

Začátkem května tři členové týmu absolvovali týdenní kemp na Mallorce. Vláďa Uličný na severu ostrova, Michal Kollert a Milan Kollert na jihu přímo v Palmě.

Všichni využili perfektní počasí a podmínky k náročnému tréninku zaměřenému na nadcházející sezónu.

Vláďa udivil neskutečným nasazením po celou dobu kempu, kdy doslova lámal rekordy v počtu hodin v sedle a ukázal velký kvalitativní posun ve výkonových parametrech. Vše ilustruje jeho jízda na ikonickém stoupání Sa Callobra, kde se mu podařilo stlačit čas pod 30 minut na 29:59. Bez nadsázky lze říct, že tento čas ho řadí v jeho věkové kategorii mezi skutečnou extra  třídu.

Michal zaměřil trénink zejména na jízdu v kopcích ve vysoké intenzitě. Na již zmiňovaném stoupání Sa Callobra se mu podařilo zajet čas 29:05, což ho zařadilo na 11 místo v tomto roce a mezi prvních 200 jezdců všech dob. Zpestřením přípravy pro Michala byly dvě tréninkové jízdy se Zdeňkem Štybarem, který tou dobou pobýval na Mallorce.

Milan se zaměřil více na vytrvalost a rovnoměrné tempo v kopcích. Zvládl 200 km jízdu přes Formentor a absolvoval prakticky všechna známá stoupání na ostrově.  Vzhledem k věku zavládla spokojenost, co a jak se dá ještě v 61 letech  na kole objet.

Nezanedbatelnou stránkou kempu byla i prezentace našeho týmu a jeho sponzorů. Mnoha cyklistům se líbily naše týmové dresy, jejich barevné sladění a vysoká profesionalita jejich provedení. To nám potvrdilo, že i ve skromných podmínkách, pokud nechybí nadšení,  lze dělat věci na téměř profesionální úrovni.

Mallorca se vydařila po všech stránkách.  Perfektně jsme potrénovali, počasí přálo, jídlo bylo excelentní, navíc na nás nikdo netroubil a ani nestříkal směs z ostřikovačů. Domorodci byli příjemní a měli jsme pocit, že nás rádi vidí. Takže Mallorco brzy na viděnou a tentokrát s celým Xeelo týmem.