Vítězně na Kolem Posázaví

Je neděle 1. srpna a v rámci seriálu UAC se koná závod „Kolem Posázaví“. Jak název napovídá, závodit se bude v „kopečkách“ kolem řeky Sázavy. Místo prezentace (v Ondřejově) chvíli před ukončením přihlášek již naznačuje, že letos bude startovní pole značně prořídlé oproti předchozím ročníkům. Důvod je nasnadě, letos oproti minulým ročníkům se půlka prázdnin halí do deštivého a na tuto dobu nezvykle chladného dne. Počasí však není překážkou pro čtyři borce z Xeelo týmu, kteří si nenechávají ujít příležitost zabojovat o další vavříny. Na startu se v kategorii do čtyřiceti let postaví Michal Kollert, Tomáš Dudek a Martin Vodák. V kategorii nad čtyřicet let přijel Vláďa Uličný ukázat, ale také si trochu pošpinit, nově získaný dres MČRwink.

Start prvního balíku do čtyřiceti let je naplánovaný na 10:40, když 20 minut před startem Michalovi Kollertovi přestává řadit páka. Brzy se přijde na závadu zapříčiněnou vybitou baterií v páce. Poté co se použije náhradní baterie z měřiče tepové frekvence a Michal to jde vyzkoušet, zjistí, že výměna zafungovala, ale přestává řadit druhá páka. Toto je opravdu pech a předstartovní nervozita začíná stoupat. Nakonec i tento problém je odstraněn a s příjezdem Michala na start, se peloton právě rozjíždí. Ufff, to byly nervy, ale stihlo se toembarassed.

Start je již tradičně v obci Hradec a hned prvním šlápnutím cyklisté zahřívají svaly překonáváním prvního kopce, na kterém prověřuje připravenost startovního pole Vašek Nežerka (tým Lawi Stars – Giant). Ač tento útok pořádně rozdýchal všechny závoďáky, tak rozhodující útok přichází od Vaška o několik kilometrů dále na rovinatém úseku, ke kterému se připojuje také náš Michal Kollert a pro kluky zatím neznámý Matěj Burian. Kluci si vypracovávají dostatečný náskok a vypadá to, že o stupních vítězů bude rozhodnuto. V polovině závodu však od kluků odpadá Matěj Burian, který je zanedlouho dojetý útočící dvojicí Tomáš Dudek a Vítek Novák, která se v Ratajích vzdálila zbytku pelotonu. V balíku nad čtyřicet let Posázavské kopce vyselektovaly skupinu o třech závoďácích, kde nechybí náš Vláďa Uličný.

Závod má Xeelo rozjetý skvěle a s přibývajícími kilometry je zřejmé, že o umístěních ve zmíněných skupinách se bude rozhodovat až v závěrečném výjezdu na hvězdárnu v Ondřejově. Jako první nám tajenku rozluštil Michal, který poráží Vaška Nežerku a připisuje pro tým Xeelo další vítězství. Za necelé čtyři minuty ukazuje sílu v kopcích i Tom a doplňuje Michala a Vaška na stupních vítězů, navíc Michal s Tomem obsazují první a druhé místo v rámci UAC. A jak si povede Vláďa? Pojďme uzavřít tento příběh pohádkově, protože i Vláďa vítězí. Nesmíme zapomenout ani na obětavého a vždy pro kluky pracujícího Martina Vodáka, který závod dokončil na celkovém 14. místě. Kluci, moc děkujeme!

Výsledky