Vipro úspěšně otevírá silniční sezónu na „Prvním šlápnutí“

Korona pomalu ustupuje a díky rozvolňování přísných opatření se tým Vipro vydává na první hromadný silniční závod „První šlápnutí“ pořádaný v rámci UAC. Je to pouhopouhých 66 km pro závodníky do 40ti let, ale díky za ně!

V deset ráno jako první startují Masters nad 60 let na 22 kilomerů, kde má Vipro i své želízko v ohni prostřednictvím Milana Kollerta. Milan se do cyklistiky pustil v loňském roce, ale je to opravdový bojovník, protože do cíle přiváží krásné celkové dvanácté místo a mezi příchozími končí na pátém. Jen tak dál Milane, je vidět, že pracuješ velice tvrdě.

Druhý balík mužů nad 40 let se vydává na trasu o délce 44 km o hodinu a půl později a i zde máme zastoupení díky Vláďovi Uličnému, který pro nás vybojoval první bednu v sezóně na hromadném závodě. Vláďa do cíle přiváží celkové 5. místo, ale v kategorii se umísťuje na krásném druhém místě. Díky moc!

Ve 13 hodin se na trasu vydává nejpočetnější balík s našimi pěti závoďáky, kdy taktika zní být u všech ujíždějících nástupů. Pokud do cíle přijede celý balík, je jasným naším finishmanem Michal Kollert. Závod se rozjíždí zostra hned od pásky a nástup střídá nástup. Kluci jsou aktivní, tvoří závod a nechybí u většiny vznikajících a následně zanikajících skupinek. V pátém kole se z balíku uskupí velmi silná skupina složená z Vojtěch Jonáš (Lawi), Filip Šlajchrt (Kolokrám), Dominik  Horák (Idea) a náš Tomáš Dudek, který si odjíždějící skupinu docvakne na poslední chvíli. Tato skupina velmi dobře spolupracuje a vytváří si téměř 30ti sekundový náskok. V jeden okamžik to vypadá, že závod je rozhodnutý a hlavní skupina bude bojovat už jenom o páté místo, ale přesto se v pelotonu nachází síla a po třech kolech je únik sjetý a začíná restart závodu. Vzniká další nespočet nástupů, ale balík vše pokrývá. Až v posledním kole se z balíku zvedne Jakub Bouček (Topforex) a s mírným náskokem protíná pásku na prvním místě.  Ženoucí se balík do cíle sjíždí závodníky o kolo zpět, kteří se bohužel pletou a znemožní plnohodnotný spurt. Michal Kollert díky tomuto zmatku získává „jenom“ celkové čtvrté místo, ale vyhrává věkovou kategorii 30-40 let. Michal Kollert dodává: „Bohužel, pásku jsem protnul s plnýma nohama, nebyl prostor pro pořádný spurt, ale na úvod sezóny jsem spokojený, jak tým šlape, a jak jsme v závodě spolupracovali“.

Kompletní výsledky