V Roudnici to pro VIPRO několikrát cinklo

Ve sváteční dny oslav slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a upálení mistra Jana Husa uspořádal Klub cyklistů roudnických trojblok závodů. Roudničtí přichystali zcela nový devíti kilometrový okruh, který hostil jak nedělní časovky (tj. individuální časovku na silnici, individuální časovku na MTB a časovku tříčlenných družstev), tak pondělní hromadný silniční závod.

Po oba dva dny měl náš tým v závodech zastoupení. V neděli dopoledne si Ondra Bula s Vláďou Uličným střihli individuální časovku na rozjetí před odpolední časovkou trojic. Kluci obsadili krásné páté a sedmé místo ve své kategorii. Na odpolední časovku družstev nemohl Ondru s Vláďou doplnit nikdo jiný, než lokomotiva Michal Kollert. Časomíra kluky poslala na trať časovky družstev v 15:16 SEČ a začalo bolestivých 13 minut tvrdé práce. Naši závoďáci se do časovky vrhli jako jedni z mála na silničkách, přestože většina soupeřů osedlala časovkářské speciály. Přes tuto nevýhodu VIPRO letka proťala pásku v čase 12:51,75 v rychlostním průměru 42,45 na celkovém 14. místě z celkem 81. zúčastněných týmů. Tento famózní výsledek zároveň přinesl bronz ve vypsané kategorii součtu věku závodníků 121-150 let. Velká gratulace, borci!

Tím však naše zviditelnění neskončilo, protože speciálně vypsané kategorie na horských kolech se zúčastnil také náš Martin Koula společně s Thomasem Cuplem (Max Hurzeler) a Honzou Cédlem (Here to Win). Tito milovníci širokých plášťů se prohoupali na fullech do cíle v čase 14:35,57 na prvním místě. No podle času to vypadá, že asi alespoň na špici to odpružení zamykaliwink. Kluci, díky za pěkný výsledek!

Pondělní hromaďák přilákal na okruh poblíž Roudnice znovu kvalitní obsazení a sliboval další cyklistické bitvy napříč vypsanými kategoriemi. V deset hodin se na trať vydal balík na 12 okruhů s kategoriemi M19 a M30, kde Michalovi Kollertovi přijeli na pomoc kluci Dudkovi, kteří předchozí den sbírali úspěchy v závodě ve Žlebech. O pět minut později se vydal na trať v kategorii M40 na 10 okruhů Martin Koula společně s Vláďou Uličným usilující o další vavříny. Jako poslední byl na trať poslán peloton na 7 okruhů v kategorii M60, kde se pokoušel naše barvy zviditelnit stále zlepšující se Milan Kollert.

Ve všech kategoriích se závodilo naplno od samého počátku. Únik střídal únik a balíky se postupně s přibývajícími okruhy redukovaly. Na nedlouhém okruhu zároveň došlo k sjetí starších kategorií mladšími o okruh. Tento okamžik měl však i svoji stinnou stránku, když došlo v jednom ze sjezdů k pádu v doslova letícím balíku kategorií M19 a M30. Cyklisti se nevešli do zúžené vozovky zapříčiněné odstaveným vozem doprovázející kategorii M60. Naštěstí našim klukům se pád vyhnul, a pokračovali dále ve značně prořídlém pelotonu. Ve všech balících to byl boj do posledních okamžiků, kdy rozhodovaly sprinterské zkušenosti.

Velezkušený sprinter Michal Kollert prolétl pásku v první skupině na celkovém sedmém místě ve společné kategorii M19 a M30, ale v kategorii M30 bral zlato. Zároveň Michal bral další první místo v rámci seriálu UAC. Majkle, doufáme, že ses neztrnul, nosit na sobě tolik zlatalaughing. Moc, děkujeme!

V kategorii M40 Vláďovi těsně uniklo třetí místo, když skončil celkově čtvrtý. Přesto ale Vláďa slavil, protože v rámci UACu vyhrál kategorii C. Vláďa to je letos jistota beden, škoda, že se na něj nedá vsaditwink.

Ostatní naši kluci dojeli úspěšně ve zdraví do cíle a i jim moc díky za odvedené výkony.

Výsledky časovky jednotlivců

Výsledky časovky tříčlenných družstev – silnice

Výsledky časovky tříčlenných družstev – MTB

Výsledky hromadný závod