Tuchořické okruhy se Xeelu vydařily

Sobota 5.6.2022 se nesla ve znamení silničního závodu v Tuchořicích. Trať byla tradičně situována do kopcovitého terénu a bylo jasné, že případný úspěch bude o výkonosti jednotlivých jezdců a nebude až tak ovlivněn taktikou jednotlivých týmů.

Celému závodu přálo pěkné počasí, v pelotonu se sešlo 110 startujících napříč kategoriemi a atmosféra v pelotonu byla plná očekávání, jak dopadne porovnání síl se soupeři na trati.

V 10:30 bylo odstartováno a hned od začátku borci našeho týmu aktivně pracovali na špici balíku v prvním z celkových tří 24 kilometrových okruhů.  Nikdo neočekával, že by mohlo již v této fázi závodu dojít k rozhodujícímu úniku, ale opak byl pravdou. V dlouhém a prudkém stoupání v poslední části prvního okruhu se do úniku dostala skupina  5 jezdců, ve které byl z našeho týmu  Michal Kollert. Ve druhé asi dvacetičlenné skupině se drželo dalších 5 jezdců našeho týmu – Vláďa Uličný, Tomáš Dudek, Martin Vodák, Tom Cupl a Honza Wolf. První skupina dobře spolupracovala a postupně navyšovala v průběhu závodu svůj náskok. Ve třetím kole bylo jasně, že se mezi nimi rozhodne o celkovém vítězi. Cíl závodu byl situován v poměrně prudkém kopci, který na posledních 200 metrech přešel do mírnějšího sklonu. Tedy dojezd pro klasikáře. Nikdo z první skupiny se nedostal do úniku a všech pět začalo společně cílové stoupání. V jeho polovině šel ze sedla Michal Kollert a nikdo z jeho konkurentů na tento nástup nenašel odpověď. Po 72 kilometrech tak projel nikým neohrožován vítězně cílem Tuchořických okruhů. Ve druhé skupině se rozhořel boj o umístění ve věkových kategoriích. Vláďa Uličný a Tomáš Dudek odskočili ostatním v předposledním stoupání a náskok udrželi až do cíle. Tímto aktivním pojetím Vláďa svoji kategorii vyhrál a celkově byl sedmý. Tomáš obsadil v kategorii 3. místo a v celkovém hodnocení byl šestý. Tom Cupl pak ve své kategorii bral 8. místo a Martin Vodák uzavřel první desítku. Honza Wolf při prvním závodě po dlouhé nemoci projel cílem na 16. pozici ve svá kategorii.

Závod prokázal stoupající formu u všech jezdců našeho týmu a posloužil jako výborná příprava před prvním vrcholem letošní sezóny, kterým bude závod L’Etape Czech Republic by TDF příští sobotu na Strahově.