Martin Vodák se blýsknul třetím místem před domácím publikem

V sobotu 31.7. se v západočeských Konstantinových Lázních uskutečnil mistrovský závod Západočeské amatérské ligy. Xeelo cycling team zde měl zastoupení v takřka domácím Martinu Vodákovi. Úderem druhé hodiny se málo početný balík vydal vstříc téměř osmdesáti kilometrům členité trati. “Od počátku bylo zřejmé, kdo chce závodit a kdo se chce jen šetřit v závětří. Společně s Michalem Gregušem, Jardou Hradeckým a Honzou Šubrtem jsme se rozhodli jet vždy v kopci za Bezdružicemi ostré tempo a setřást tak lidi, co se jen vezli”, řekl k počátku závodu Martin.

Ještě před půlkou závodu tak na čele závodu vykrystalizovala právě tato čtveřice, která se s postupem času vzdalovala soupeřům. “V předposledním kole jsem viděl, že Honza Šubrt je celkem na limitu, zkusil jsem tedy jet v kopci opět tempo, které by Honza nemusel ustát a to se povedlo”.

Do poslední rundy tak vjížděla pouze trojice Hradecký, Greguš a Vodák už se znatelným náskokem. Bylo tak jasné, že o pódiová umístění si to rozdají právě tito tři borci.

“Věděl jsem, že Michala budu ve spurtu těžko překonávat. Zkusil jsem tedy zhruba kilometr před cílem klukům nastoupit. Ti mě ale bohužel dojeli v zatáčce 300 metrů před cílem, za kterou nastoupil Michal společně s Jardou. Na to už jsem bohužel nenašel odpověď a cílem projel jako třetí za prvním Gregušem následovaným Hradeckým. I tak jsem si ale ze závodu odvezl dobrý pocit a pár kvalitních a intenzivních kilometrů”, uzavřel Martin.