Souboj o body hlavní kategorie Elite, U23 a juniorů začal až po dojetí skupiny jezdců masters a žen. Nejvíce sil ve spurtech měl tentokrát Maximilian Kerl a Petr Fiala. Fialovi se podařilo ještě odskočit z pelotonu a společně s Martinem Boubalem a Martinem Slaníkem dokázali vzdorovat hlavnímu poli necelých 6 km. To však stačilo k tomu, aby nabodoval jak Boubal, tak právě Fiala. Sparta Praha tentokrát nenašla recept na osamoceného Fialu, který zaskočil všechny favority a zaslouženě si z Plzně odvezl vítězství.

Petr Fiala

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) napříč kategoriemi se největší souboj odehrál mezi Denisem Rugovacem (AC Sparta Praha) a Richardem Kobrem (RKCA). Kdy Kobr nasbíral celkem 5 prémií a Rugovac 4 prémie. O puntíkovaném dresu se tak rozhodne 12. září opět v Plzni na Rapidu.

Do celkového hodnocení mezi Elitní jezdce se nakonec díky nasbíraným bodům vklínili i junioři Richard Kobr s 15 body, kdy obsadil skvělé 3. místo a Adam Bradáč (Team Dukla Praha) s 11 body pak obsadil páté místo.

Zdroj a celý článek zde na roadcycling.cz