Jakub Otruba a pětičlenná formace ATT Investments řídili špici pelotonu na dlouhé 142kilometrové trati třetí L´Étape Czech na Křivoklátsku, součásti série RoadMarathon. Na třetí pozici se mezi ně dokázal protlačit jen Petr Fiala z Xeela, ostatně ještě před rokem a půl také jejich člen

Druhá největší franšíza L´Étape na světě překonala další rekordy, v počtu účastníků – 2944 na třech tratích (+ ještě krátká 66 km), ale i neměřitelné hodnotě atmosféře ve strahovské Tour vesničce i podél celé trati, nejen v sedmnácti fan obcích. „Jak to vypadalo, to se ani náhodou nedá srovnat ani s mistrovstvím republiky,“ shodli se přední závodníci. Ostatně ti svedli ostrý férový souboj, to nebyla žádná demonstrativní amatérská jízda radosti.

Jeden ze dvou nejlepších tuzemských týmů, ATT Investments, postavil pět lidí, jeho síle se nemohla žádná jiná sestava rovnat. Už na dvacátém kilometru roztrhali pole, vpředu zbyla zhruba dvacetičlenná skupina. „Snažili jsme se jet společně, ale všichni nestačili střídat,“ konstatoval Petr Fiala, který měl v zádech svého týmového parťáka a kouče, obhájce vítězství Michala Kollerta (nakonec dnes 11.). Někde na 40. km si vpředu poodjel na deset metrů Jakub Otruba, ale za ním se nedokázalo zformovat komando pronásledovatelů. „On jel excelentně, my jsme se snažili o tempo, ale nestahovali jsme,“ uznal Fiala.

Zdroj a celý článek zde na roadcycling.cz